Olival - chorwackie kosmetyki (31)

Olival Cosmetics to niewielkie rodzinne przedsiębiorstwo, które zaczynało wytwarzanie kosmetyków w zaciszu swojego domu w Zagrzebiu (Chorwacja). Właścicielka spółki oraz seniorka rodu Vlasta Pojatina z wykształcenia magister farmacji i to ona wyznaczyła misję i cel firmy: wykorzystanie naturalnych składników oraz olejków roślinnych w tworzeniu kosmetykach. 

Pierwszym skomponowanym przez nią kosmetykiem był krem do stóp, który dzięki swojej wysokiej jakości i skuteczności stał się niezwykle popularnym i poszukiwanym produktem. Kolejnymi hitami okazały się olejki do masażu, leczniczy szampon z łopianem i oczywiście kosmetyki do opalania i ochrony przed słońcem. Oprócz wspomnianych produktów Olival w swoim portfolio posiada również olejki do pielęgnacji włosów, suche olejki do ciała oraz doskonałe kosmetyki z olejkiem z nieśmiertelnika. 

Aktualnie kosmetyki Olival są jednymi z najbardziej rozpoznawalnych produktów naturalnych w Chorwacji. Wszystkie produkty wytwarzane są zgodnie z tradycyjnymi recepturami w niewielkim, ale doskonale zorganizowanym zakładzie w Zagrzebiu i spełniają wszystkie standardy Unii Europejskiej.